Ayasofya Yerleşkesi, akademik etkinliklere ev sahipliği yapmaya başladı
6 Haziran 2022

21 Nisan 2022

15 Nisan 2021’de Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle onurlandırdıkları ve çeşitli ülkelerin temsilcileri ile akademisyenlerin yer aldığı programla açılışı gerçekleştirilen Ayasofya Medresesi, Üniversitemizin Ayasofya Yerleşkesi olarak hizmete başladı.

Araştırma Merkezleri, tematik kütüphane, derslikler ve sergi alanları ile Ali Kuşçu Salonu ve Molla Hüsrev Salonlarının bulunduğu yerleşkemiz, Üniversitemiz Senatosunu ağırladı. Geleneksel Sanatlar ve Milli Birlik Sergisini ziyaret eden Senato Üyelerimiz yerleşke gezisinin ardından, 15. yüzyılda aynı mekânda müderris olan Ali Kuşçu’nun adının verildiği salonda yapılan toplantıda yerlerini aldı. Mevcut çalışmalar ve hedeflerin değerlendirildiği Senato toplantısını müteakip Ayasofya Medresesi odaklı ikinci bir istişare toplantısı daha gerçekleştirildi.

Tarihindeki hareketli günlerine kavuşacak olan Ayasofya Medresesi ile ilgili olarak Ayasofya Cami gölgesinde düzenlenen toplantıda, yerleşkede hizmet verecek akademik ve idari birimlerin yöneticileri hazır bulundu. Sayın Rektörümüzün başkanlığında gerçekleştirilen toplantılar neticesinde planlanan eğitim ve etkinlikler en yakın zamanda kamuoyuna duyurulacaktır.